Zrušili interview s profesorom Richardom Dawkinsom

Richard Dawkins, evolučný biológ a autor kultovej knihy Sebecký gén (1976) paradoxne zakúsil na vlastnej koži prejav náboženskej bigotnosti. Paradoxne, pretože sám je jedným z najpoprednejších aktivistov za sekularizáciu spoločnosti a ukončenie negatívneho vplyvu cirkví a náboženských ideológií na myslenie a skutky ľudí. Rochester Country Club na poslednú chvíľu zrušil Dawkinsovu prednášku z dôvodu tzv. “rozdielností vo filozofických názoroch”.

Ešte ironickejší je fakt, že tak spravili na základe nedávneho “kontroverzného” interview Richarda Dawkinsa s Billom O’Reillym v americkej spravodajskej televízii Fox News:

http://www.youtube.com/watch?v=NgNFJEx3XGc

Bill O’Reilly je dlhoročným nepriateľom vzdelania, náboženským fundamentalistom a úžasne zaujatým a polarizujúcim komentátorom. V tomto interview neúnavne prekrúca Dawkinsove slová a klame o myšlienkach prezentovaných v Dawkinsovej ostatnej knižke Magic Of Reality. Dawkins na tieto slovné útoky odpovedá pokojne a vecne.

Jediné, v čom je interview kontroverzné, je spôsob, akým sa moderátor snaží silou-mocou skompromitovať svojho hosťa vymyslenými tvrdeniami a zmiasť divákov chaotickým preskakovaním z jednej témy na druhú. Dawkinsa pustil k slovu len sporadicky a jeho odpovede O’Reilly jednoducho ignoruje.

Dawkins svoje názory otvorene prezentuje už vyše troch dekád. Rozhovor s O’Reillym ničím nevybočuje z jeho doterajšej racionálnej a argumentmi podloženej názorovej lajny. Čo robili predstavitelia RCC doteraz? Najprv pozvali Dawkinsa na prednášku, a potom si zapli televíziu, aby zistili čo si o ňom myslí strýko Papa Bear?

Tags: , ,

2 Responses to “Zrušili interview s profesorom Richardom Dawkinsom”

  1. lautsprecher boxen

    Zrušili interview s profesorom Richardom Dawkinsom | laffers.net

  2. based business offers

    Zrušili interview s profesorom Richardom Dawkinsom | laffers.net

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.