Mercurial – ako synchronizovať projekty

Používaním Mercurial-u je vyriešený základný problém – ako jednotliví vyvojári synchronizujú svoju prácu na spoločnom projekte. Naše projekty však nevieme jednoducho synchronizovať so servermi, kde SCM Mercurial nie je nainštalovaný. V tomto článku si ukážeme možnosti synchronizácie cez FTP, RSYNC a iné nástroje.


Read more »

Mercurial – ako opraviť chybu

V tomto článku o SCM Mercurial sa zoznámime s možnosťami opravy chýb, ktoré sa omylom dostali do histórie repozitára.


Read more »

Zenc Coding zrýchli prácu s HTML

Návod ako písať HTML rýchlejšie a bez potreby detailne poznať HTML špecifikáciu. Jednoduchým stlačením klávesovej skratky váš textový editor vygeneruje HTML kód, aký si želáte.


Read more »

Náramky Power Balance – moderné amulety

Citát: Viete, ako sa volá alternatívna medicína, ktorá dokázateľne funguje? Medicína.

Málokedy reagujem na kreatívny výstup našich spravodajských médií. Zvykol som si na tie provinčné, a preto irelevantné taľafatky z domova, ktoré nám s veľkou chuťou servírujú. Občas k nám preniknú i naozaj dôležité informácie o dianí v zahraničí, no ich podanie zaostáva za časom ich udiania sa bežne aj celý deň. (Hm, teda pokiaľ nejde o reportáže z divadla v Bruseli. Tam máme, zdá sa, permanentné televízne štáby.)
Read more »

Zrušili interview s profesorom Richardom Dawkinsom

Richard Dawkins, evolučný biológ a autor kultovej knihy Sebecký gén (1976) paradoxne zakúsil na vlastnej koži prejav náboženskej bigotnosti. Paradoxne, pretože sám je jedným z najpoprednejších aktivistov za sekularizáciu spoločnosti a ukončenie negatívneho vplyvu cirkví a náboženských ideológií na myslenie a skutky ľudí. Rochester Country Club na poslednú chvíľu zrušil Dawkinsovu prednášku z dôvodu tzv. “rozdielností vo filozofických názoroch”.
Read more »

Create Google Docs document in the old editor

https://docs.google.com/?action=newdoc

This will allow for some features not found in the new editor, such as editing HTML and CSS to alter the way your document is displayed.

How to install Compass on Kubuntu 10.10 Maverick

Is maintenance of your CSS stylesheets driving you insane? There is a killer tool for web developers: SASS, the Syntactically Awesome Stylesheets.
Read more »

CakePHP: Black-holed requests in Security component

CakePHP provides a helpful Security component for advanced security in our web applications. If you need protection against CSRF, form tampering protection, or create secure pages,the Security component is the way to go.
Read more »

Regex to match Unicode characters

Regular expressions matching those fancy non-English Unicode characters are tricky. If you want to match letters like á, é, š, ô, ľ, č – try using this:

$regex = '/^((\p{L}\p{M}*)|(\p{Cc})|(\p{P}\p{P}\p{N}.{3}))+$/ui'

In my tests, this regular expression matches all Slovak letters, including:

  • a-z,
  • á é í ó ú ý ä ô,
  • ď ť ň ľ š č ž

For more background information, read an excellent tutorial on regex and UTF-8 characters.

How to add git support to mercurial on Kubuntu

Installation instructions on mercurial-git in Kubuntu:
Read more »